Keto patarimai

Kaip keliauti su keto?

Artėja atostogų metas ir kyla klausimų, kaip elgtis su savo sukauptu keto įdirbiu kelionėje? Ar viską trumpam pristabdyti, ar visgi laikytis keto prinicpų? Pasidalinsiu savo idėjomis, kurios, tikiuosi, įkvėps keto kelionėms ir atostogos nebegąsdins!

  1. Nebūtina visko ragauti.

Vien dėl to, kad esi kažkur, kur vietiniai specializuojasi kažkokioje virtuvėje, nereiškia, kad turi viską ragauti. Jei esi Italijoje, būtinai reikia šveisti picą ir makaronus? Manau, esi ragavęs geros picos ir makaronų bei tiramisu, tad toks pavalgymas nebus gyvenimą keičianti patirtis. Pagalvok, kaip prastai jausies po tokio maisto ir kaip tai kenkia tavo sveikatai. Visose absoliučiai šalyse galima rasti kažką tinkamo sau – pavyzdžiui, italai gamina ir žuvį, ir mėsą, ir sūrį, turi burnoje tirpstančių alyvuogių ir daržovių – kodėl nesusikoncentravus į šiuos?

2. Jeigu visgi labai nori, tai ir paragauk.

Ir nesisielok dėl to, o susigyvenk su ta idėja, kad tai buvo tavo sprendimas, ir tau tuo metu to reikėjo, ir gyvenk toliau. Neleisk tam tapti įpročiu ir, pažadu, viskas bus gerai.

3. Būk kūrybingas.

Teisintis, kad bare prie jūros buvo tik mėsainiai ir čipsai, neverta. Geriau pasiruošk iš anksto ir parduotuvėje pakeliui nusipirk sau tinkamų dalykų. Ar galų gale, nueik specialiai – dar prasivaikščiosi. Mano vienas sprendimas buvo tiesiog agurkėliai, kuriuos nusiploviau, apvyniojau pjaustytu sūriu su pjaustytu kumpiu. Na ir kuom blogai?

4. Neleisk kitiems daryti tau įtakos.

Turbūt daugelis aplinkių nesupranta ar nepritaria tavo naujiems mitybos įpročiams. Bet tau ir nereikia pritarimo – tik pagarbos. Tad nesileisk kalbinamas, kad “kaip tu Paryžiuje būdamas nesuvalgysi kroasano su šokoladu” ar panašiai. Galvok savo galva, jausk savo kūną – tu žinai, ko tau reikia, geriausiai.

5. Daugiau judėk.

Jei per kelionę kasdien suvaikštai po 20 kilometrų, tai ir picos gabalėlis taip jau labai nesijaus, nes sudeginsi daug kalorijų. Ilsėkis aktyviai: eik pasivaikščiot, užlipk į kalną vietoj kilimo keltuvu, plaukiok, bėgiok, kopk, pamatyk!

6. Daryk mini iškrovas (protarpinį badavimą).

Jei nėra galimybės gauti normalaus maisto – tai ir nevalgyk. Tavo organizmas jau moka pasimaitinti iš tavo atsargų. Vidutiniškai kiekvienas turi apie 70.000 kcal ant savo kūno, tad saugu. Be to, kad vakare pasmaguriautum, tikrai paprasta praleisti pusryčių bandeles.

7. Išlaikyk geras emocijas.

Keto gyvenimo būdas sukurtas tau pagerinti gyvenimo kokybę, tad per atostogas atsipalaiduok, džiaukis gyvenimu, nesisielok dėl paklydimų, o grįžus namo lengvai grįši į doros kelią.

8. Prisimink: kelionė prasideda ne viešbutyje, o oro uoste/stotyje/automobilyje

Tinkamai pasiruošk pačiam keliavimui: lėktuve ar traukinių stotyje sunkiai rasi skanaus maisto, tad įsimesk užkandžių ar pasigamink ką nors transportuojamo, pavyzdžiui, keto sumuštinius.

9. Jei yra galimybė, rezervuok kambarį su mini virtuvėle.

Nesakau, kad per atostogas yra būtina gaminti, bet virtuvėlese bent būna šaldytuvas, peilis, lėkštė, ką galėsi panaudoti pasipjaustyti gėrybių iš vietinio turgelio ar parduotuvės. Mano įprastiniai yra sūris, mėsytės, riešutukai.


Šiame straipsnyje esančios įžvalgos yra paremtos mano pačios patyrimais ir domėjimusi sveika mityba. Tai nėra medicininis ar mokslinis straipsnis. Aš nesu daktarė ar dietologė, tad čia esanti informacija neturėtų būti naudojama sveikatos gerinimui

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *