keto mityba kaip pradeti
Keto patarimai

Kas yra Keto mityba?

Jau kurį laiką turbūt girdite, kad idėja, jog riebalai yra nesveika ir sukelia antsvorį – paneigta. Tad kas yra didysis lieknos figūros ir geros savijautos priešas? Cukrus! Angliavandeniai! O jų yra beveik visur, ypač šiuolaikinės visuomenės įprastame maiste.

Ketogeninė mityba yra ypatinga tuo, kad jos dėka organizmas prisitaiko skaidyti riebalus kaip pagrindinį energijos šaltinį vietoj gliukozės. Tai pasiekiama stipriai ribojant angliavandenius, vartojant daug riebalų ir saikingai baltymų.

Maitinantis pagal mums įprastą mitybos piramidę, maisto pagrindas yra grūdai, daržovės ir vaisiai, o baltymai ir riebalai yra piramidės viršūnėje. Tačiau toks maistas stipriai kelia mūsų cukraus lygį kraujyje, kas skatina alkį, dėl ko valgome daugiau ir dažniau, ir tai sukelia nuovargį bei nutukimą.

Kas visiškai nekelia cukraus lygio? Riebalai. Jau nebe naujiena, kad didžioji įvairių širdies ligų bei antsvorio priežastis nėra riebalai, o būtent nesveikieji angliavandeniai. Valgant riebalais gausų maistą, nežaidžiame su savo cukraus lygiu kraujyje, t.y. nepatiriame tų energijos aukštumų ir poto žemumų bei alkio, o jaučiamės daugmaž tolygiai visos dienos metu, nepriklausomai nuo suvartoto maisto.

Taigi, keto mitybos principas perkrauna mūsų organizmą deginti riebalus. Vadinasi, jeigu suvartotojame mažiau nei išnaudojame, organizmas pradės naudoti mūsų kūno riebalus ir todėl mesti riebalinį sluoksnį tampa žymiai efektyviau.

Kas pasikeitė man, laikantis keto mitybos:

  1. Nukrito tie sunkiausiai numetami keli papildomi kilogramai
  2. Ženkliai pagerėjo savijauta pilve/žarnyne
  3. Ženkliai padaugėjo energijos, ypač iš ryto
  4. Pagerėjo veido odos būklė
  5. Atsikračiau “carbface” užtinusio veido
  6. Mažiau jaučiu alkį ar nevaldomą norą kažko užkrimsti
  7. Sumažėjo potraukis saldumynams
  8. Sumažėjo nerimas ir depresinės nuotaikos
  9. Atgimė Stirnaitė!

Šiame straipsnyje esančios įžvalgos yra paremtos mano pačios patyrimais ir domėjimusi sveika mityba. Tai nėra medicininis ar mokslinis straipnis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *