keto mityba kaip pradeti
Keto patarimai

Keto mityba. Kaip pradėti? I dalis

Aš pati keto bandymą dariau keletą kartų, ir tik paskutinysis buvo sėkmingas. Jau daugiau nei dveji metai esu keto stirnaitė, ir niekad nesijaučiau geriau!

Kodėl ne iš pirmo karto? Labai svarbu atsakyti sau į klausimą, kodėl iš viso pradėti keto gyvenimą. Pirmuosius kartus aš norėjau greitai numesti svorio. Tai nėra gera priežastis pradėti keto, nes, kaip ir pabrėžiu, tai ne vienkartinė dieta, o gyvenimo būdas. Pirmiausia, turi būti nusiteikimas iš esmės keisti savo įpročius. Antra, tas nusiteikimas turėtų būti iš meilės sau, o ne iš neapykantos sau. Šis gyvenimo būdas turi būti pastovus, kitaip jis nepasiteisins ir neatneš visų sveikatos ir savijautos naudų.
Daug kas galvoja – o ne, reikės tiek daug atsisakyti! Ir visam gyvenimui?? Visų pirma, aš nerekomenduoju galvoti apie “visą gyvenimą”, bet labiau apie neribotą laiką – tai yra, kol tai teiks laimę ir bus reikalinga. Kitąvertus, kam galvoti apie tai, ko reikės atsisakyti, o ne apie tai, ką tai suteiks? O keto suteiks tiek daug! Energijos pliūpsnis, nuotaikos pastovumas, alkio sumažinimas, bendras sveikatos pagerėjimas, na, ir svorio subalansavimas. Tai, mano kuklia nuomone, yra sąmoninga investicija į save. Negali tikėtis, kad valgysi bet ką ir nejudėsi, o savijauta ir sveikata bus puiki. Tiesiog mes nesame taip sutverti. You are what you eat ir labai tuo tikiu. Tad jau kai tinkamas nusiteikimas yra, būtina sužinoti savo reikalingų suvartoti kalorijų ir visų maisto medžiagų (sutarkime, kad trumpinsiu MM, gerai?) kiekius. MM turiu omeny riebalų, baltymų ir angliavandenių per dieną normas. Kiekvienam jos bus skirtingos ir jų būtina laikytis, ypač iš pradžių, ypač jei efekto norisi greitai. Visus rodiklius galima susiskaičiuoti internete esančiose skaičiuoklėse,. Tiesiog į google veskite “keto macro calculator” (aš rekomenduoju https://ketodietapp.com/Blog/page/KetoDiet-Buddy), įveskite savo duomenis ir vuolia! Dabar žinote, kiek jo reikia suvartoti per dieną. Aišku, priklausomai nuo to kaip jum seksis ir kaip jausitės, galėsite pasikoreguoti šiuos skaičius, bet tam reikia šiek tiek patirties.
Tuomet tikrai reikės aplikacijos registruoti valgius ir matuoti savo maistinių medžiagų suvartojimą. Tikrai nerekomenduoju iš akies spėlioti. Nustebsite, kiek paslėptų angliavandenių yra daugelyje mėgstamų ir lyg ir sveikų produktų. Taip, reikės persiorientuoti, bet viskas įmanoma ir su laiku tapsite specialistais. Aš naudoju My Fitness Pal, nes aplikacija pakankamai patogi ir galima rasti nemažai Lietuvoje parduodamų produktų ir nereikia jų vesti pačiam. Tik prašau jokių pasiteisinimų apie tai, kad “neturėsiu laiko visko registruoti”, tai realiai užtrunka porą minučių ir kuo toliau tuo lengviau, ir, jei neklystu, prigulus ant sofos pafeisbukinti spėjate, tad ir šiam reikalui laiko atrasite.

Taip aš matau savo dienos suvartojimą. Svarbu, kad angliavandeniai skaičiuojami Angliavandeniai (Carbohydrates) minus Skaidulos (Fiber), nes skaidulos yra gėris ir labai reikalinga, bet visa kita – ne. Tad Gaunasi, kad suvartojau 20 g. keto angliavandenių, 61 g. baltymų ir 96 g. riebalų. Perfection! Na, ir pasiplanuokite savo valgius ir pradėkite. Pradėti labai lengva, nieko daryti nereikia, tiesiog nevalgyti nesąmonių.

Mano mėgstami lengvai paruošami keto valgiai, arba mano visiškai kasdieniai valgiai, yra sugalvoti tiesiog pagal tai ką ir taip mėgstu, tik atmetus to, kas keto neleidžiama (cukrus, duona, miltiniai dalykai, vaisiai). Pavyzdžiui, salotos su mėgstamu sūriu ir alyvuogių aliejumi, omletai su grybais, kepsniai su karštomis daržovėmis ir taip toliau. Aš siūlau į viską žiūrėti paprastai, neapsiimti keto kulinarijos stebuklų, o tiesiog sąmoningai valgyti tai, kas skanu ir kas tinka.

Strikt, stirnaitės, strikt!

Šiame straipsnyje esančios įžvalgos yra paremtos mano pačios patyrimais ir domėjimusi sveika mityba. Tai nėra medicininis ar mokslinis straipsnis. Aš nesu daktarė ar dietologė, tad čia esanti informacija neturėtų būti naudojama sveikatos gerinimui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *