Keto patarimai

Keto: Sukčiauti ar nesukčiauti?

Cheat meal arba sukčiavimo konceptas, ko gero, aiškus ir netgi labai populiarus tarp įvairių mitybos planų. Kai esame keto žmonės, ar sukčiavimas leidžiamas?

Daugelio nuomonės išsiskirs. Vieni tvirtins, kad visi pozityvūs pokyčiai nueis šuniui ant uogedos. Kiti – kad be mažų nukrypimų joks mitybos planas nėra įmanomas, juk nesame robotai.
Mano nuomonė yra kažkas per vidurį. Tikrai neverta tikėtis, kad visą gyvenimą laikysies savo optimalių X kalorijų per dieną su teisingais maisto medžiagų (MM) santykiais, kaip susiskaičiavai skaičiuoklėje. Kitavertus, jei esi tikrai keto, tai suvalgius daug angliavandenių turinčio maisto ir viršysi savo normą kelis ar dešimtis kartu, tai o-o-o, vargyti, kitą dieną paprasčiausiai tavęs laukia košmaras pilve. Per kiek laiko atsistatysi? Greitai, per dieną-dvi, su sąlyga, kad sustosi ir grįši prie sveikų įpročių. Dar svarbu paminėti, kad sušniojus kokį šokolodą ar picą, gliukozė kraujyje kilstels, ir atsisakyti antro (trečio, ketvirto, …) gabalėlio bus labai sunku. Kitaip tariant, sugrįši prie “cukraus alkio”, t.y. to, ką jaučia žmonės, kurie maitinasi pagal S.A.D. (standard american diet, standartinė (amerikietiška, bet tinka ir lietuviškai) mityba), kur poreikis valgyti yra kas keletą valandų.
Aš laikausi ir rekomenduoju 80%-20% principą. Tai reiškia, kad 80% laiko aš kone tobulai maitinuosi, judu, sportuoju, o max 20% leidžiu sau atsipalaiduoti. Juk gyvenimas negali būti vien mityba, mityba, mityba. Tai gaunasi, kad 1-2 vakarus (daugiausiai) per savaitę neskaičiuoju, mėgaujuos ir tuo džiaugiuosi. Viena taisyklė – keto stirnaitė visada visada lieka keto. Vadinasi, aš tikrai viršiju visas normas, tačiau tik valgant keto maistus. Tai tarkim daugiau sūrio, mėsytės, alyvuogių, alkoholinių gėrimų – tai, ką aš mėgstu ir kas džiugina. Taip aš nenuvažiuoju žemyn su visu cukraus traukiniu, kitą dieną jaučiuosi normaliai (ne tobulai. normaliai) ir lengvai atsigriebiu kitą dieną.

Keletas patarimų tiem, kas visgi apsisprendė sukčiauti:

1. Planuok savo cheat meals (sukčiavimo patiekalus, laikus)

Kai žinai, kad laukia šventė, vakarėlis, gimtadienis ar tiesiog penktadienis, suplanuok, kad tai bus tavo sukčiavimo metas. Tą dieną prieš tai maitinkis atitinkamai ir pasistenk daugiau pajudėti. Jeigu neplanuosi šių dienų, labai lengva jų turėti per daug ar jos gali tapti ne cheat meal, t.y. ne vieno patiekalo sukčiavimo klausimu, o sukčiavimo savaite.

2. Nesigraužk ir mėgaukis

Jei jau sukčiauji, mėgaukis ir turėk gerų emocijų iš to.

3. Nesisverk kitą dieną

Tik jau neskubėk iš pat ryto pasitikrinti, kiek svorio priaugai. Prieaugis tikrai bus, bet ne riebalų ant kūno, o tiesiog organizmo sukauptų skysčių ir tiesiog daugiau turinio virškinimo trakte. Niekas per vieną dieną nei sustorėja, nei suplonėja (deja).

4. Gerk daug vandens

Ypač jei geri alkoholį. Kitą dieną bus lengviau, jei nedehidratuosi, o geriant daugiau vandens, tikėtina, mažiau išgersi (ir suvalgysi).

5. Kitą dieną grįžk prie senų įpročių

Su džiaugsmu grįžk prie savo įprastos mitybos ir gyvenk, kaip gyvenusi! Gali būti, kad vakarą prieš daugiau suvalgius ilgiau nebūsi alkana – į tai atsižvelk, ir valgyk kai jausies alkana (bendras keto principas!).


Tikiuosi, įkvėpiau sąmoningai žiūrėti tiek į savo įprastą mitybą, tiek į sukčiavimo dienas.


Skanaus laisvadienio!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *