keto receptai keto makaronai shirataki makaronai
Keto receptai

Azijietiški nūdlai

Nūdlai, makaronai ir ryžiai keto mityboje?! Galvosite, gal Stirnaitė visai nupušo. Taip, miltiniai ar net ryžių makaronai netinka keto mylėtojams. O, bet, tačiau! Yra išeitis.

keto receptai keto makaronai shirataki makaronai

Aš jau prieš kurį laiką atradau Shirataki makaronus ir ryžius. Lietuvoje juos sunku rasti, tačiau įmanoma! Visuomet užsisakinėdavau internetu, tačiau, mano didžiam šokui, šią savaitę juos radau Mindaugo Maximoje (gal galima atrasti ir kitose didesnėse Maximose?).

Kas yra Shirataki makaronai?

Nemaišyti su shiitake grybais (kuriuos irgi panaudojau šiam recepte, beje!). Tai iš azijos kilęs produktas, padarytas iš stebuklingosios (tikrai stebuklingosios, jeigu aš ir vėl galiu valgyti makarus!!! na bent the next best thing) konjac šaknies. Jie neturi keto angliavandenių, tai yra beveik 100% susidaro iš maistinių skaidulų ir turi labai labai mažai kalorijų. Taip, aš irgi galvojau, kad tai too good to be true, ir kad tai eilinis bandymas prastumti kažkokį “sveiką”, bet iš tikrųjų not so sveiką dietinį produktą. Tačiau, pasikonsultavau su savo drauge japone (taip, suprantu, kad šis šaltinis kitiem ne itin patikimas) bei dideliais kiekiais forumų ir straipsnių, ir įsitikinau, kad tai tikras daiktas, kurį ypač Japonijoje žmonės vartoja kaip normalų sveiką produktą. Bring it on!

Beje, Maximoje Shirataki atrodo taip:

keto receptai keto makaronai shirataki makaronai

Ką reiktų žinoti?

Ne, tai nėra visiškai tas pats kaip tikri makaronai ar nūdlai. Skonis, žinoma, kitoks ir savo non keto draugų tikrai nesužavėsi. Bet tai tikrai labai artima ir labai priklauso, kaip pasigaminsi. Jie dažniausiai (arba geriausiai) būna supakuoti su skysčiu viduje. Išpakavus jus aplankys ne itin malonus toks jūros dumblių kvapas. Neapsigaukite! Reikia gerai praskalauti vandeniu ir laikytis pakelio instrukcijų (kai kuriuos reikia pavirti ar panašiai). Jie gana vandeningi, tad rekomenduoju būtinai kepti sausoje keptuvėje, kad pašalinti kiek įmanomai skysčio ir taip sumažinamas glitumas. Dar svarbu atkreipti dėmesį, kad dėl aukšto skaidulų kiekio, kai kam gali būti nemalonių skrandžio reakcijų, bet tai galioja bet kokiam aukštos skaidulų sudėties produktui ir prie to priprantama (ir tai sveika žarnynui ir viskam kitam!). Tad, jei abejojate, pradėkite nuo mažesnių kiekių ir po truputį didinkite.

Aziejitiški nūdlai

Ko reikės:

1 pakelio Shirataki nūdlų (200g)

2 kiaušinių

3 šaukštelių kokosų aliejaus

100 gramų shiitake grybų (galima pakeisti paprastais)

Sojos padažo

Pasirinktinai: ciberžolė ir čili pipirai

Ką daryti?

Gerai praskalaujam nūdlus, nekreipdami dėmesio į ne itin apetetingą kvapą. Metam į keptuvę ir pakepam kol skysčio nebėra. Nūdlai gali pradėti truputį apkepti ir pradėti ruduoti – nuo to tik skaniau. Pridedam papjaustytus grybukus ir pakepam iki norimo jų iškepimo lygio. Įmetam kokosų aliejų ir gerai išmaišom keptuvėje. Įplakam jau prieš tai paplaktus kaip omletui kiaušinius ir maišom, kad kuo labiau išsimaišytų tarp nūdlų, kol kiaušinis bus iškepęs. Viskas! Dedam į gražų dubenėlį, pasigriebiam lazdeles ir fotografuojam instragramui.

Maistinė vertė:

272 Kcal

Angliavandenių – 13 g. (skaidulų 11 g., tad keto angliavandenių – 2 g.)

Riebalų – 20 g.

Baltymų – 14g.

Šį receptą galima modifikuoti kaip tik norisi. Man čia yra pats paprasčiausias ir grečiausias būdas tikrai skaniai pasidaryti azijietiško stiliaus nūdlus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *