keto receptai keto blynai
Keto receptai

Keto blyneliai su moliūgu

Nori nenori, vasara eina į pabaigą ir ateina rudenėlis…bet su savom gėrybėm! Jau soduose pradėtas nuiminėti moliūgų derlius. Kai man padavė didžiulį moliūgo gabalą, galvojau – ką aš su juo darysiu…

keto receptai keto blynai

Ir nusprendžiau pabandyti pasilepinti moliūgų blyneliais, kurie būtų keto, t.y. be miltų ir, žinoma, be cukraus.

Kas galbūt kiek neįprasta, aš moliūgą visuomet pirma iškepu orkaitėje, nors dauguma receptų moliūgai naudojami žali ir iškepami ar išverdami konkretaus patiekalo gaminimo metu. Aš pastebėjau, kad, pavyzdžiui, moliūgų sriuba žymiai skanesnė, tirštesnė ir aromatingesnė, jeigu naudoju prieš tai orkaitėje keptą moliūgą. Tad blyneliams irgi panaudojau tokį. Turiu pasakyti, geriausi keto blyneliai, kuriuos kadanors esu bandžiusi!

Ko reikės?

200 gramų kepto orkaitėje moliūgo

2 kiaušinių

10 gramų balkšvojo gysločio sėklų luobėlių (štai šis keistas, bet nuostabią konsistenciją suteikiantis produktas)

10 gramų smulkintų linų sėmenų

Žiupsnelis druskos

30 gramų eritritolio saldiklio (ar kito savo mėgstamo sveiko saldiklio)

Apie 6 šaukšteliai kokosų aliejaus kepimui (tinka ir sviestas ar ghee)

Ką daryti?

Visus ingridientus sumaišyk dubenyje. Keptas moliūgas turi būti visiškai iškeptas, kad būtų galima sumaišyti į vientisą masę. Gysločio sėklos sutrauks nemažai skysčio, bet viskas priklauso nuo paties moliūgo. Palik 5-10 minučių gysločiui atlikti savo rolę, ir, jeigu matysi, kad masė per tiršta, įpilk šiek tiek vandens. Masė turi gautis skysta, “blyninė”.

Tuomet į įkaitintą keptuvę su kokosų aliejumi (2-3 šaukšteliai) dėk po šaukštą masės. Pasirūpink, kad nesigautų per stori blyneliai, nes keps šimtą metų. Ir uždengus dangčiu, kepk kaip įprastus blynelius, nepamiršk apversti.

Dar išbandžiau su vafline – iš tikrųjų gaunasi dar greičiau ir geriau. Rekomenduoju!

Gaunasi apie 3 “užėjimai” keptuvėje.

P.S. Dar didesniam malonumui esu užsišaldžiusi mėlynių, kurias galėsiu naudoti visą rudenį ir žiemą! Ir dabar – užmetus ant karštų blynelių tiesiai iš šaldiklio, jos greit atitirpsta ir žiauriai skanu. Dar naudoju ne itin sveiką, bet labai tinkantį blynų sirupą be cukraus.

Maistinė vertė

Viso recepto

541 kcal

Angliavandenių – 27g. (keto angliavandenių – 10g. )

Riebalų – 40 g.

Baltymų – 17 g.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *