keto receptai keto mityba keto sumustinis
Keto receptai

Keto kalafiorų paplotėliai

Pasiilgote sumuštinių? Labai dažnai tai iš jūsų girdžiu. Ir taip suprantama, juk sumuštiniai ir skanu, ir patogu neštis, jei valgysi ne namie. Tinka kelionei. O kiekvienas turbūt turime savo mėgstamą sumuštinio “vidų”, t.y. ingridientus, kurie ir sudaro visą sumuštinio esmę (tikrai ne duona!), kaip mėsytė, sūris, galbūt salotos lapas, majonezas…dar idėjų?!

Aš vis dar privengiu receptų, kuriuose naudojami migdolų, kokosų ar dar kokie nors miltai, t.y. miltų pakaitalai. Nes man atrodo, kad tai brangu, vis tiek daug angliavandenių, kai pasižiūri, plius gal įmanoma apseiti be jų? 🙂

Tad šio paplotėlio receptą sukūriau su kalafioru! Tikslas visgi, kad būtų tinkama naudoti kaip sumuštinio duonelę (check!), būtų maistinga (check!), nebūtų pernelyg daug kalorijų (juk norim jas pataupyti skanėstams, kuriuos dėsime į sumuštinį. Check!) ir būtų skanu (check! check! check!). Ai, dar ir super paprasta pagaminti (check!).

Ko reikės?

200 g. kalafioro (tinka ir tos kietosios dalys). Beje, pilnai tinka ir brokolis!

1 kiaušinio

10 g. maltų linų sėmenų

žiupsnelis aguonų ar sezamo sėklų (nebūtinai)

Ką daryti?

Kalafiorą susmulkinti su elektriniu smulkintuvu iki kruopelyčių ir sumaišyti su linų sėmenimis bei kiaušiniu, gerai išmaišyti. Įdėti norimų prieskonių – bent jau druskos. Gautą masę padalinti į keturias dalis ir sudaryti rutuliukus, juos išdėlioti ant skardos su kepimo popieriumi ir suformuoti bandelės dydžio ir storio paplotėlius. Kepti 180C apie 20 minučių arba kol bus apskrudę ir tvirti. Geriausia palikti po truputį ataušti, taip jie įgaus tvirtesnę konsistenciją. Na, ir rinkitės mėgstamus sumuštinio ingridientus ir mėgaukitės!

Maistinė vertė

Gaunasi 4 paplotėliai

Angliavandenių – 16.1 g. (keto angliavandenių – 8.2g.)

Baltymų – 13.4 g.

Riebalų – 8.9 g.

Kalorijų – 184 kcal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *