keto sausainiai be cukraus
Keto receptai

Keto sausainiai su šokolado gabalėliais

Kai artėja šventės ir visur apstu saldumynų ir skanumynų, kurių tenka atsisakyti (ačiū, Keto, ir aš be ironijos!), visgi panorstu ir aš kažko ypač skanaus. Nusprendžiau paeksperimentuoti su sausainiais ir eksperimentas pavyko! Trašku, minkšta, tiesiog skanu!

Jei skaitei mano kitus receptus, galbūt pastebėjai, kad vis atsilaikau migdolų ir kokosų miltams. Išties – mano manymu, jie visgi turi per daug angliavandenių, plius, jie labai brangūs! Tad čia pasinaudojau moliūgų sėklomis, iš kurių “miltus” padaryti galima pačiam su smulkintuvu. Kainuoja mažiau nei eurą, o ir angliavandenių mažiausiai iš visų riešutų ir sėklų (kiek atradau). Dėliodama receptus stengiuos, kad ir kalorijų nebūtų milijonas, tad čia dalį sviesto užkeičiau tepamu sūreliu ir migdolų kremu. Sumanu!

Ko reikės?

Sausa dalis:

100 g. moliūgų sėklų (gerai susmulkintų iki miltų elektriniu smulkintuvu)

20 g. linų sėmenų

1 šaukštelio kepimo miltelių

1 šaukštelio ksantano dervos miltelių (naudojau šiuos)

80 g. eritritolio saldiklio arba kito tavo mėgstamo saldiklio (didink iki 100 g. jei nori tikrai saldžių)

Šlapia dalis:

1 kiaušinio

60 g. tepamo sūrelio (kambario temperatūros)

35 g. sviesto (kambario temperatūros)

60 ml. migdolų kremo (naudojau šį, bet manau tiktų ir grietinėlė)

ir

85 g. šokolado be cukraus ir kenksmingų saldiklių! (naudojau šį)

Ką daryti?

Įkaitink orkaitę iki 180 C. Sumaišyk visus sausus ingridientus inde. Elektriniu mikseriu išmaišyk visus šlapiuosius ingridientus. Po truputį dėk sausą dalį į šlapią maišant. Turi gautis klampi, lipni masė. Susmulkink šokoladą į mažus gabalėlius ir sumaišyk su mase. Arbatinius šaukštelius masės dėk ant kepimo skardos su kepimo popieriumi ir formuok apvalius sausainėlius. Man gavosi 20 sausainių dviejose skardose. Šauk į orkaitę (po vieną skardą) apie 10-15 min., priklausomai kiek apskrudusius mėgsti. Ištrauk ir leisk atvėsti bei sukietėti. Papildomai po kokių 15 min. nuo orkaitės išjungimo dar įkišau sausainiukus “padžiūti” dėl geresnio traškumo.

Maistinė vertė

1 nuostabaus sausainio

78 kcal

Angliavandenių – 3.1 g. (keto angliavandenių – 1.2 g.)

Baltymų – 2.8 g.

Riebalų – 6.5 g.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *