keto receptai keto desertai keto surio pyragas be cukraus be miltu
Keto receptai

Dangiškasis keto sūrio pyragas

Dangiškasis, nes tikrai kaip gabalėlis rojaus! Puikiai tinkamas vaišinti ir visai ne keto draugus, kadangi ne mažiau skanus nei originalas (man pasiteisino; prašo dar ir dar!).

Na, o keto stirnaitei tai puikus MM derinys – 85% riebalų, 10% baltymų ir 5% angliavandenių – visiškas keto perfekcionizmas.

Tik nepamiršk, kad reikia pradėti iš vakaro!

Ko reikės?

Pagrindui:

80 gramų moliūgų sėklų

2 šaukštų erititrolio saldiklio (cukraus konsistencijos)

40 gramų sviesto

1 šaukšto smulkintų linų sėmėnų

Sūrio daliai:

400 gramų tepamo sūrelio (ieškok su mažiausiai angliavandenių. Paprastai renkuosi ICA firmos iš RIMI arba Philadelphia)

100 gramų grietinės

8 šaukštų eritritolio

2 kiaušinių

1 šaukšto iš citrinos išspaustų sulčių

lašelis vanilės ekstrakto (nebūtina)

Ką daryti?

Užkaisk orkaitę iki 180 C. Ištirpink sviestą. Moliūgų sėklas su smulkintuvu susmulkink iki kuo labiau panašios kaip miltų konsistencijos. Jas indelyje sumaišyk su eritritoliu ir linų sėmėnimis, tuomet įmaišyk sviestą. Turi būti šlapia, bet ne košelė. Kepimo indą patepus sviestu (nebent jis silikoninis, tuomet nereikia), šaukštu ir sudėliok gautą masę, kad gautųsi maždaug tolygus pagrindas.

Kol kaista orkaitė ir darysi likusią dalį, kepimo indą su pagrindu įdėk pasikaitinti (tik ne daugiau nei 15-20min., stebėk, kad nesudegtų).

Toliau, iki kambario temperatūros atšildytą sūrelį (pagailėk gi savo elektrinio mikserio) sumaišyk su eritritoliu, grietine, citrinų sultimis ir vanile ir gerai išplak (kaip supratai, naudoju elektrinį). Nepatingėk išplakti iki visiškai kreminės konsistencijos. Tuomet po vieną sudėk kiaušinius (vieną įdedi – išplaki, kitą įdedi – išplaki), kol gausis tikrai tikrai vientisa nuostabi masė. Ją supilk į kepimo indą ant pagrindo ir šauk į orkaitę.

Pyragas keps apie 30 minučių, tačiau priklausomai nuo indo dydžio ir mėnulio fazės, gali būti visaip, tad tikrink ir išjunk, kai viršus bus vos vos paskrudęs ir pajudinus indą bus labiau kaip želė, bet ne skystis. Tuomet kritiškai svarbu palikti pyragą ilsėtis vos praviroje orkaitėje bent valandą, kol atšils. Vėliau ištraukus, kai pilnai bus atvėsęs, apdenk plėvele ir įdėk į šaldytuvą bent 12 valandų.

Skanumėlis!

Maistinė vertė

1/6 viso pyrago

356 kcal

Angliavandenių – 4.3 g. (keto angl. – 3.3 g.)

Riebalų – 33 g.

Baltymų – 9.4 g.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *