keto receptai keto tortilijos
Keto receptai

Keto tortilijos

Pasiilgote suktinukų ar meksikietiškų patiekalų? V-I-S-K-Ą išbandžiau, bet be miltų nesigaudavo nieko net panašaus. Kaip blynas, taip blynas (beje, blyneliai irgi visai nieko). Tačiau, atradau slaptą ingridientą, kuris yra gyvenimą keičiantis – gysluočio sėklų luobelės.

Turbūt daugeliui gan nepažįstamas produktas, angliškai žinomas kaip Psyllium husk. Tai praktiškai vien skaidulos, dėl to labai sveika žarnynui bei padeda mažinti cukraus lygį kraujyje, tad keto labai tinka! Bet kulinarijoje jis labai praverčia dėl to, kad ši skaidulų bomba į save traukia skystį ir dėl to konsistencija tampa standesnė. Kitaip tariant, ne blynas, o traški, bet minkšta tortilija!

Sočiai vakarienei į šią tortiliją įsimečiau jautienos faršo, ožkos sūrio ir salotos lapų, bet variacijų – kiek jums leidžia vaizduotė!

Ko reikės?

1 šaukšto (5 g.) balkšvojo gysločio sėklų luobelių (jų radau čia)

1 kiaušinio

50 gramų paprasto tepamo sūrelio (aš naudoju Philadelphia, Rasa arba ICA)

Prieskonių pagal skonį (druska, pipirai, raudonėlis, …)

Ką daryti?

Kambario temperatūros sūrelį išplak su kiaušiniu iki vientisos masės, pridėk prieskonius. Įdėk gysločio, ir lukterk 10 minučių, kad gerai susigertų. Masė turi tapti klampesnė, bet pakankamai skysta, kad išeitų supilti į indą. Jei tapo per klampi, įdėk šaukštą-du šalto vandens.

Supilk masę į kepimo indą (aš naudoju silikoninį apvalų, nes iš jo tortilija gražiai išslysta) ir dėk į stipriai įkaitinta (250C) orkaitę. Kepk kol apskrus, apie 7-10 minučių (priklausys nuo kepimo indo dydžio).

Maistinė vertė

Gaunasi viena didelė tortilija

195 kcal

Angliavandenių – 6 g. (keto angliavandenių – 2 g.)

Riebalų – 16 g.

Baltymų – 9 g.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *