keto receptai keto desertai keto sokoladinis pudingas chia seklu pudingas
Keto receptai

Šokoladinis keto chia sėklų pudingas

Dar vienas mano mėgstamiausių keto mitybos desertų! Deja, vengiant cukraus ir miltų, tenka visus saldėsius gamintis pačiai, tačiau tai atneša privalumą, kad esu tikra, ką valgau ir kad valgau tikrą kokybišką maistą!

Garantuoju, savo šokolado poreikį tikrai patenkinsite. Ir savo kūnelį palepinsite, nes chia sėklos labai naudingos organizmui, o nesaldinta kakava irgi yra supermaistas, turtingas antioksidantais.

Ko reikės?

10 gramų chia sėklų

1/2 stiklinė paprasto vandens

80 g. graiškiško jogurto be priedų (dėl angliavandenių kiekio geriausias, kurį atradau yra Alma)

10 gramų nesaldintos kakavos ( mano mėgstamiausia yra Beatos virtuvės)

1-2 šaukšteliai skystos stevijos

1-2 šaukšteliai biraus eritritolio saldiklio (naudoju šį . Nors vadinasi “Stevija”, bet pasižiūrėjus į sudėtį, tai yra eritritolis…bet tai vis tiek geras ir sveikas pasirinkimas!)

Ką daryti?

Pirmiausia, suplanuok šį desertą iš anksto, nes reikės palaikyti užpiltas chia sėklas ne mažiau nei porą valandų, bet siūlyčiau gerą pusdienį ar per naktį. Užpilkite ant jų 1/4-1/2 stiklinės vandens, priklausomai nuo to kiek laiko jos mirks (kuo ilgiau – tuo daugiau vandens, tuo daugiau desertas turės “masės”). Kai chia sėklos išmirkusios, sumaišykite su jogurtu, kakava ir saldikliais. Dėl saldiklių – jų reikės nemažai, nes nesaldinta kakava labai karti, tačiau ragaukite ir pridėkite saldiklių iki norimo saldumo. Aš dar labai mėgstu užberti keletą žiupsnelių druskos, nes tai suteikia tokį “salted caramel” prieskonį. Štai ir viskas! Jeigu keto “biudžetas” leidžia, arba tai yra viena tų dienų, kai norisi daugiau angliavandenių, pasigardinkite uogomis ar kokosų drožlėmis.

Maistinė vertė

156 kcal

Angliavandenių – 13 g. (keto angliavandenių – 7 g.)

Riebalų – 9 g.

Baltymų – 11 g.

Vienintelis patarimas – taupykite savo laiką, ir darykite iš karto dvigubą porciją, nes tikrai norėsis! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *