kaip greitai deginti riebalus ir numesti svorio
Keto patarimai

Kaip (greitai) dega riebalai?

Vieni keto mitybą vadina stebuklu, negali patikėti, kaip efektyviai tirpsta riebalai ir gražėja kūno forma. Bet tai ne stebuklas, o tiesiog mokslas!

Vienas iš keto pasaulio influencerių ir rašytojų Craig Emmerich tai paaiškina labai paprastai: egzistuoja maisto medžiagų sudeginimo prioritetų tvarka organizme. Kitaip tariant, vienas medžiagas sudeginsime anksčiau nei kitas. Jeigu nesudeginame, tiek kiek suvartojame, tas ir lieka ant mūsų kūno kaip “meilės rankenėlės” ir t.t. Ir taip, atspėjote, riebalai turi paskutinį prioritetą, todėl maitinantis aukštą angliavandenių kiekį turintį maistą, yra taip sunku deginti riebalus ir numesti svorį (visi ten buvome)!

Prioritetai tokie: alkoholis, poto baltymai, poto angliavandeniai, ir, galiausiai, riebalai.

Baltymai yra kitokia maisto medžiaga nei angliavandeniai ir riebalai, nes jie nėra naudojami kaip pagrindinis energijos šaltinis organizme. Kūnas visada rinksis angliavandenius arba riebalus tam. Tuo tarpu baltymai mums absoliučiai būtini ląstelių statymui, raumenų masės palaikymui ir stiprinimui ir t.t.

Tad žinome, kad vartojant alkoholį, jo energija bus skaidoma pirmiausiai. Dėl to (dažnas) alkoholio vartojimas nėra rekomenduojamas, kai reikalinga numesti svorio. O vartojant, geriau neužkandžiauti (žinau, kad sunku, žinau).

Toliau, be mums būtinų baltymų, kurių riboti labai nereiktų, eis angliavandeniai. Tad jei jų valgome daug, gali būti, kad iki riebalų taip ir nedasikasime, arba sunaudosime tik tiek, kiek suvalgėme, o ne kiek turime ant kūno.

Keto esmė – minimalus angliavandenių kiekis mityboje. Principas elementarus – kai nėra angliavandenių, o organizmas efektyviai panaudoja baltymus gyvybinėms funkcijoms palaikyti, bei turime kalorijų deficitą, energijai pradėsime naudoti savo pačių riebaliukus ant kūno.

Tad, suprantant tai, galima optimaliai susidėlioti savo mitybą, kad riebalai degtų labai greitai. Keletas patarimų, norint numesti svorio su keto:

 1. Būtinai turi suvartoti mažiau kalorijų, nei sudegini.
 2. Angliavandenių kiekis turėtų būti minimalus – kiekvienam organizmui kiek kitaip, tad eksperimentuok! Jei tik pradedi – geriau venk
 3. Negalvok, kad reikia būtinai suvartoti X gramų riebalų per dieną. Skaičiuoklėse gaunamas skaičius yra maksimumas riebalų, o ne tikslas. Vartojant daugiau riebalų turėtų būti didesnis sotumas jausmas ir geresnė savijauta, tačiau vėlgi reikia rasti tą tinkamą sau kiekį.
 4. Nebijok baltymų. Skaičiuoklėse gaunamas skaičius yra minimumas baltymų, o aš dažnai viršiju gerokai. Atsižvelk į savo judėjimo ir sportinį aktyvumą, ir vartok pakankamai baltymų, kad raumenims būtų iš ko augti.

Ar keto yra riebalų dieta? Keto, pirmiausia, yra labai mažo angliavandenių kiekio dieta. Aukštas riebalų vartojimas turi privalumų, kaip geresnė smegenų funkcija ir aukšti energijos lygiai, tačiau perdėtas vartojimas neleis organizmui greitai deginti riebaliukų ant pilvuko.

Šiame straipsnyje esančios įžvalgos yra paremtos mano pačios patyrimais ir domėjimusi sveika mityba. Tai nėra medicininis ar mokslinis straipsnis. Aš nesu daktarė ar dietologė, tad čia esanti informacija neturėtų būti naudojama sveikatos gerinimui.


2 Comments

 • Zivile

  Sveiki noreciau patarimo nuo ko visgi pradeti ta keto dieta. Internete begalo daug info nezinau kaip susidelioti savo pirmos antros savaites reciona. As tikrai labai dekinga buciau jai pagelbetumet man siuo klausimu.

  • Stirnaite

   Labas, Živile 🙂 Smagu, kad susidomėjai. Pradėti labai paprasta – valgyk įprastai, ką pati mėgsti, tik išimk iš raciono keto netinkamus produktus – duoną, miltus, cukrų, vaisius ir kt. Mėsa, sūris, daržovės tinka puikiai. Svarbiausia, valgyk, kas tau skanu, nes tik taip šis pokytis gali būti išlaikytas ilguoju laikotarpiu 🙂 Kokių dar turi klausimų?
   Linkėjimai,
   Stirnaitė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *