keto sokoladinis pyragas be cukraus ir be miltu
Keto receptai

Šokoladinis keto pyragėlis iš avokado

Šis ir kiti panašūs receptai pas mane atsirado ieškant maisto variantų keliaujant. Kadangi mano mityba nesusidaro iš dažniausiai lėktuvuose ir oro uostuose siūlomo maisto kaip sumuštiniai ir pyragėliai, įpratau pasiplanuoti ir pasidaryti namuose “carry on” maisto ir užkandžių su savim. Taip, tai nėra taip patogu kaip tiesiog lėktuve sušlamšti sumuštiaką, bet aš manau, kad mitybos principai turi būti pastovūs ir jie tikrai nesibaigia vien dėl to, kad atostogos ar kad tenka kažkur keliauti. Be to, net mano angliavandenių valgymo laikais, niekad nesižavėjau oro uosto gėrybių pasiūla, kuri dar be to yra ir dažnai ganėtinai brangi. Aišku, įprastų salotų ar daržovių troškinių nepasiimsi į lėktuvą ar automobilį (įmanoma, bet, na, nepatogu), tad teko susigalvoti lengviau supakuojamų receptų. Dar man svarbu neapsikrauti dežutėmis, nes poto nėra kur jų dėti!Tad pristatau vieną savo favoritų, kurį taip lengva pasidaryti, ar pasidaryti modifikuotą jo versiją, kad net grįždama iš atostogų savo AirBnB butuke Tenerifėje sugebėjau apsirūpinti visai 10 valandų kelionei namo.Gal dar tokia pastabėlė, kad nerekomenduočiau gaminti šio pyragėlio tikintis, kad gausis kaip Sacher tortas, kur pilna miltų ir cukraus. Tai smagi alternatyva, kuri man, metus neragavusiai the real thing, yra skanu, portabilu ir paprasta padaryti!

Ko reikės:

0.5 sunokusio avokado

1 kiaušinis

50 gramų tepamo sūrelio (pvz. Creme Bonjour)

1 šaukštas nesaldintos kakavos (aš naudoju Beatos virtuvės)

Mėgstamo saldiklio (jei vartojate cukrų, tai cukrų; aš nevartoju, tai naudoju eritritolį. Dozuoti irgi pagal skonį. Sakyčiau 1-2 šaukštai cukraus arba eritritolio).


Ką daryti:

Avokadą perpjaunam ir išimam gerąją dalį. Priklausomai kiek sunokęs, šakute arba blenderiu padarom iš jo kiek įmanomai vientisą masę. Tempamą sūrelį (geriausia kambario temperatūros, kad būt minkštesnis) ir saldiklį sudedam kartu su avokadu ir gerai išmaišome. Čia gera proga paragauti ir įsitikinti, ar pakanka saldumo ir atitinkamai pakoreguoti. Turi būti gana saldu. Tuomet įmušam kiaušinius ir išplakam (aš mėgstu naudoti elektrinį plaktuvą, bet įmanoma ir be jo, tik reikės kiek daugiau raumenų jėgos).
Vuolia! Tešla padaryta. Supilam į kepimo formą (aš labai mėgstu silikonines, nes poto gražiai pyragėlis išslysta) ir šaunam į iki 180 C įkaitintą orkaitę. Kepam apie 10-15 minučių, bet aišku priklausys nuo formos dydžio ir gylio, tad tikrinam ir išimam, kai pyragėlis jau bus iškepęs, tik pasirūpinam, kad neperkeptų ir neišsausėtų. Pyragėlis turėtų būti pakilęs.Ataušinam, supjaustom (arba ne) ir mėgaujamės! Kelionėms aš keliais sluoksniais suvynioju į foliją ir įsimetu į rankinę ar lagaminą.
Nuotraukoje yra pagaminta dviguba porcija (ingridientų panaudota dvigubai daugiau). Šiaip vienos porcijos užtenka tokiam pilnam pavalgymui, o jeigu gamintumėt kaip užkandį ar desertą, rekomenduoju pasidalinti su draugu.


Maistinė vertė (jei be cukraus):

316 kcalAngliavandenių – 11.3 g. (iš jų – 7.2 g. skaidulų), tad Keto angliavandenių – 4.1 g.

Riebalų – 27.3 g.

Baltymų – 11g

.Keto svajonių išsipildymas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *